Apple Watch допомогли розкрити вбивство

На жаль, Apple Watch не завжди можуть врятувати людину. Однак, якщо смерть користувача виявляється насильницької, розумні гаджети можуть допомогти розслідуванню. Про це пише Cult of Mac.

Австралійському суду довелося перенести засідання у справі про вбивство жінки на початок 2019 року. Виявилося, що активність, зафіксована Apple Watch жертви, суперечить показам свідків. Родичі загиблої заявляють, що вона була вбита в своєму будинку. Інциденту передувала суперечка з трьома невідомими. Але, згідно з данними Apple Watch, серце жінки зупинилося значно раніше, ніж могли статися описувані події.

Годинник такого типу містять датчики, здатні відстежувати дії і швидкість пересування людини, що носить їх, і зберігають історію про повсякденну діяльність власника. Вони також вимірюють частоту серцевих скорочень.

Ми змогли встановити, коли жертва була атакована і коли настала смерть. Обвинувачений не передбачав, що поліція зможе дізнатися час смерті і іншу інформацію з даного пристрою, – розповів прокурор Аделаїди Кармен Маттео.

Звичайно, свідчення Apple Watch не є єдиним доказом. Але саме вони допомогли помітити невідповідність в показаннях і зрозуміти, що робила жертва перед смертю.

Органам правосуддя ще належить виробити алгоритми взаємодії з такого роду гаджетами тому, що пристрої Apple дозволяють просунутися в аналізі безпрецедентних критичних обставин.

Іноді дані, зібрані Apple Watch, можуть свідчити і проти господаря гаджета. Так, чоловік, обвинувачений в згвалтуванні і вбивстві 19-річної дівчини в Німеччині, відмовився пояснювати, де він був і що робив в момент події. Однак поліції вдалося отримати доступ до його iPhone. Активність показала, що він, ймовірно, дуже інтенсивно ходив по сходах якраз в той час і в тому місці, коли хтось тягнув труп жертви вниз по набережній, а потім йшов назад, після того, як позбувся тіла.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *