Смартфони з OLED-екранами збережуть ваш зір

OLED-дисплеї не так сильно шкодять очам, як РК-екрани в сучасних пристроях. Вони випромінюють значно менше «небезпечного» синього світла, що дозволяє зберегти зір користувачів. Про це свідчить дослідження вчених тайванського університету NTHU. Про це пише Oled-info.

У порівняльному тестуванні взяли участь смартфони iPhone XS Max та iPhone 7. Тести проводилися за двома запатентованим методикам, які розробили вчені. Перший спосіб передбачає оцінку максимально допустимої експозиції, яка б показала наскільки швидко «запалає» сітківка при контакті з випромінюванням екрану. Другий метод оцінює максимальну шкоду від синього світла, випромінюваного OLED та IPS дисплеями.

При впливі випромінювання в 100 лк сітківка власника iPhone XS Max «протрималася» 346 секунд. Для власника iPhone 7 дана процедура може стати «фатальною» вже через 288 секунд. Це говорить про те, що екран iPhone XS Max майже на третину безпечніше дисплея iPhone 7.

Схожі результати були продемонстровані й в ситуації зі «шкідливим» синім світлом. Якщо взяти за 100% ідеально чисте синє світло, у 6,5-дюймового iPhone XS Max чутливість до придушення мелатоніну знаходиться в межах 20,1%. У iPhone 7 здатність «захисту» від синього світла значно слабкіше – 24,6%. Все це говорить про те, що екран iPhone XS Max надійніше захищає очі від шкідливого синього світла, ніж дисплей iPhone 7.

Підсумки тестування наочно показують, що смартфони з матрицями OLED та IPS по-різному впливають на очі при однаковому сприйнятті користувачів. «Колірна температура» IPS-екрану значно вище OLED-дисплея, що безпосередньо негативно впливає на здоров’є власника пристрою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *