Помилка файлової системи APFS в macOS High Sierra може призвести до втрати даних

Розробник Майк Бомбіч повідомив про уразливість в файловій системі Apple (APFS) в macOS High Sierra, яка може призвести до втрати даних. Про це повідомляє Cult of Mac.

Одним з ключових нововведень macOS High Sierra стала нова більш досконала файлова система APFS. На жаль, софтверні проблеми, які переслідують Apple останні кілька місяців, не оминули її стороною. У APFS знайдена вкрай серйозна помилка, здатна призводити до втрати даних власників комп’ютерів Mac, причому абсолютно непередбачуваним чином.

Минулого тижня я помітив, що на розрідженому образі диска виявилося багато вільного простору незважаючи на те, що основний диск був повністю заповнений, – повідомив Майк Бомбіч. – Я скопіював відеофайл на образ, щоб дізнатися, що станеться. Файл був скопійований без помилок! Я відкрив файл, підтвердив його цілісність і перевірив – він не був пошкоджений і знаходився на образі диска. Однак, коли я демонтувати і змонтував знову образ диска, відео було пошкоджено. Якщо ви коли-небудь втрачали дані, то тепер знаєте причину.

На думку розробника, збій викликаний двома факторами. Перший – неправильний розрахунок системою вільного простору на диску. Другий – відсутність попереджувальних повідомлень про його переповнення, що в сукупності може призводити до втрати важливої для користувачів інформації.

Розробник попередив користувачів про помилку в своєму блозі, закликавши стежити за кількістю вільного місця на дисках комп’ютерів Mac під управлінням macOS High Sierra. В іншому випадку, при копіюванні файлів може виникнути неприємна ситуація, при якій частину даних буде втрачено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *